Poděkování – a dobré zprávy

Rád bych touto cestou hromadně poděkoval všem gratulantům k mým poměrně již pokročilým narozeninám.Tento věk na nějaké běhání a skákání již není optimální, ale na vedení kurzů a psaní knížek optimální je – člověk je na vrcholu zkušeností, tedy s možností pomáhat zájemcům o osobní rozvoj a úspěch v duševní práci perfektně; jako málokdo jiný.

Nacházíme se v éře starostí, co bude. Ďábelský růst cen energií, green deal, klimatické pikle, inflace a chudnutí, snaha úzké vrstvy světově nejbohatších podmanit si náš svět běžných férových lidí…Obrana před ztrátami je zřejmá: Co nejlépe investovat. A když dobře přemýšlíte nad nepřeberným množstvím investičních příležitostí, produktů i rizik, stejně nakonec dojdete k tomu, že optimální je investovat do sebe. Tedy – do svého vzdělání. Schopnosti, dovednosti, návyky, vědomosti vám totiž nikdo nevezme, nepožere je žádní inflace.

Jen skromně připomínám, že elitní multimetodické vzdělání poskytuje pouze David Gruber – jiní nabízitelé knih a kurzů vesměs zastydli ve světě často dojmologicky prezentovaných jednotlivých metod. Řádně neodzkoušených, neověřených čtyřmi desítkami let praxe a úspěchů uživatelů… často pouze vyčtených odjinud. Ovšem – Gruberovy psychovzorce alias multimetody, farmulti přístup obecně – to vše je právně chráněno a nemůže vám to na vzdělávacím trhu legálně nabízet někdo jiný.

A tak mnozí ti, kteří se dosud orientují na jednotlivé metody (ve studiu cizích jazyků, ve zvládání náročných vysokých škol, ve skoncování s prokrastinací, v nejrůznějších komunikačních a motivačních dovednostech, ve zvládání stresu a jiných negativních emocí, v time managementu, v inteligentním čtení, v odhalování fake news aj. aj.), se stále více dostávají do kategorie zaostalejších, méně vzdělaných. Takových, kteří neustále nákladně kupují nové a nové jednotlivé ryby. Takových, kteří – analogicky řečeno – používají v oblasti IT stále jako poslední výkřik papírové kartotéky, mechanické psací stroje s kopíráky, nanejvýš pevné telefonní linky a telefonní přístroje s otáčivým číselníkem na prostý hovor a nic více.

A ti, kteří se orientují na grubrovské multimetodické kurzy a knihy (stále jsou v neztenčené nabídce k mání) se více a více zabydlují ve vzdělanostní a schopnostní elitě této země i jiných zemí. Jsou to ti, kteří si jednou koupí udici nebo několik málo udic – a po zbytek života si na ni nachytají svobodně, nezávisle a již zdarma tolik ryb, co hrdlo ráčí. Jsou to ti, kteří používají chytré mobily, notebooky, trojkombinaci kopírka-tiskárna-skener plus připojení k internetu.

Položte si tedy otázku, co je pro vás lepší? Zastydnout s mechanickým psacím strojem a pevnou linkou s předpotopním telefonním přístrojem, anebo pravidelně denně používat šestikombinaci chytrý mobil – notebook – kopírka – tiskárna – skener – internet?

V oblasti vzdělávání zní otázka analogicky: Zastydnout s běžnými kurzy či knihami těch, kteří přišli na náš vzdělávací trh až řadu let po Davidu Gruberovi, tedy až po roce 1989, a jenom se bez ptaní pohodlně zavěsili na obrovskou poptávku po proslavených grubrovských školicích tématech? Takových „pohodlných zavěšovačů“ jsou podle statistik dnes u nás na živnostenský list apod. desítky tisíc…

Anebo:

Pečlivě číst grubrovské bestsellery, které se vyznačují uživatelsky příjemnou matematizací psychologie a dávají vám v daných oblastech úplný návod, řešící vaše problémy minulé, současné, ba i ty budoucí? Nahlížet pravidelně do bezkonkurenčně nejprodávanějších knih na našem trhu osobního rozvoje, jako je Zlatá kniha komunikace, Rychločtení plus, Konec manipulace, Angličtina No Problem, Psychická teorie relativity a dalších?

Myslím, že odpověď je naprosto jasná. Pro současný téměř úplný přehled toho, co kdy od D. Grubera knižně vyšlo, stačí na youtube.com zadat do vyhledávače heslo „knihy Davida Grubera“. Pár desítek vteřin investovaného času – a máte přehršli hluboce užitečných informací.

A co je v době psaní těchto řádků nejžhavější novinkou?

Můj šestnáctidílný videokurz Rychločtení Davida Grubera na webu kurzyproradost.cz

Vývoj v rychločtení a v souvisících dovednostech koncentrace, paměti, zvládání prokrastinace, odstraňování vnitřních bariér, úspěchu v duševní práci, opozice podvědomí aj. opět o něco pokročil. Mrkněte se na ten videokurz – po registraci zdarma si můžete (opět zdarma) z tohoto kurzu přehrát podstatnou část. Když už nic, tak mj. otestovat si svůj čtenářský výkon zase trochu jinak, než byly dosavadní způsoby testování a měření.

Dejte

www.kurzyproradost.cz

nebo

https://kurzyproradost.cz

Ve vyhledávacím řádku zadejte „David Gruber“ (bez uvozovek), dále klikněte na obrázek kurzu s mým portrétem. Pak se registrujte – a máte zdarma přístup do celé neplacené části.Jsem rád, že jsem nedávno na tým kurzyproradost.cz narazil – jsou to podle mne naprostí profesionálové, a tomu odpovídá i utváření toho videokurzu.

Dobrou zábavu, dobré poučení!

DG