Dobré zprávy – aktualizace 2022

A tak mnozí ti, kteří se dosud orientují na jednotlivé metody (ve studiu cizích jazyků, ve zvládání náročných vysokých škol, ve skoncování s prokrastinací, v nejrůznějších komunikačních a motivačních dovednostech, ve zvládání stresu a jiných negativních emocí, v time managementu, v inteligentním čtení, v odhalování fake news aj. aj.), se stále více dostávají do kategorie zaostalejších, méně vzdělaných. Takových, kteří neustále nákladně kupují nové a nové jednotlivé ryby. Takových, kteří – analogicky řečeno – používají v oblasti IT stále jako poslední výkřik papírové kartotéky, mechanické psací stroje s kopíráky, nanejvýš pevné telefonní linky a telefonní přístroje s otáčivým číselníkem na prostý hovor a nic více.

A ti, kteří se orientují na grubrovské multimetodické kurzy a knihy (stále jsou v neztenčené nabídce k mání) se více a více zabydlují ve vzdělanostní a schopnostní elitě této země i jiných zemí. Jsou to ti, kteří si jednou koupí udici nebo několik málo udic – a po zbytek života si na ni nachytají svobodně, nezávisle a již zdarma tolik ryb, co hrdlo ráčí. Jsou to ti, kteří používají chytré mobily, notebooky, trojkombinaci kopírka-tiskárna-skener plus připojení k internetu.

Položte si tedy otázku, co je pro vás lepší? Zastydnout s mechanickým psacím strojem a pevnou linkou s předpotopním telefonním přístrojem, anebo pravidelně denně používat šestikombinaci chytrý mobil – notebook – kopírka – tiskárna – skener – internet?

V oblasti vzdělávání zní otázka analogicky: Zastydnout s běžnými kurzy či knihami těch, kteří přišli na náš vzdělávací trh až řadu let po Davidu Gruberovi, tedy až po roce 1989, a jenom se bez ptaní pohodlně zavěsili na obrovskou poptávku po proslavených grubrovských školicích tématech? Takových „pohodlných zavěšovačů“ jsou podle statistik dnes u nás na živnostenský list apod. desítky tisíc…

Anebo:

Pečlivě číst grubrovské bestsellery, které se vyznačují uživatelsky příjemnou matematizací psychologie a dávají vám v daných oblastech úplný návod, řešící vaše problémy minulé, současné, ba i ty budoucí? Nahlížet pravidelně do bezkonkurenčně nejprodávanějších knih na našem trhu osobního rozvoje, jako je Zlatá kniha komunikace, Rychločtení plus, Konec manipulace, Angličtina No Problem, Psychická teorie relativity a dalších?

Myslím, že odpověď je naprosto jasná. Pro současný téměř úplný přehled toho, co kdy od D. Grubera knižně vyšlo, stačí na youtube.com zadat do vyhledávače heslo „knihy Davida Grubera“. Pár desítek vteřin investovaného času – a máte přehršli hluboce užitečných informací.