Kurzy pro vás z pohodlí domova nebo kanceláře – již přes 6000 studentů

Poslední dobou vás rádi informujeme, jak narůstá počet studentů Gruberových videokurzů. V uplynulých dnech byla překonána další kulatá hranice – šest tisíc studujících.

V záplavě kurzů, lektorů, koučů, vzdělávacích firem v oboru rozvoje osobnosti (= soft skills = techniky duševní práce) mnohým lidem uniká, jak to vše u nás vlastně vzniklo. Dnešní stav u nás je odhadem přes 20 000 tržních subjektů; stále více soft skills se publikuje, vyučuje a třeba i obhajuje u státnic i na kamenných vysokých školách (třeba time management; mediální výchova; různé tréninky paměti; vyjednávání; týmová práce; argumentační fauly, kognitivní zkreslení… a řada dalších).

Dnes jen skromně připomínáme, že u nás duchovním otcem (chcete-li autorem) všech důležitých kurzových témat rozvoje osobnosti (a tím, kdo je uvedl ve všeobecnou známost, tedy proslaveným průkopníkem) je u nás David Gruber. Celých sedm let (1983-1990) byl v této profesi a s těmito výukovými tématy sám.

Na začátku tohoto období zažíval i různá zlehčování a úšklebky („… je to jako věštění z kávové sedliny…“; „…je to šarlatánství…“; „…toto kromě pár podivínů nikdy nikdo nebude potřebovat…“ atp.)

Na konci tohoto období bylo ve více než sto milionech výtisků časopiseckých článků, v knihách a televizních seriálech sděleno celému národu vše podstatné – a na grubrovská školicí témata se stála půl roku dlouhá fronta napříč všemi profesemi duševní práce. Dnes jde o žádaný oficiální mohutný blok know-how s tisíci publikacemi, internetovými videi, webináři, docházkovými kurzy… Jen lektorů, koučů, konzultantů, poradců, trenérů rozvoje osobnosti (tedy lidí v příznačné grubrovské profesi) je tolik, že snad každý už o někom konkrétním slyšel.