Americký milionář z Honolulu vzpomíná na Gruberův kurz rychločtení

Titulek vypadá trochu jako barvotiskové klišé, ale je pravdivý. Ano právě čerstvě letos v červnu 2019 vyšel v měsíčníku Interview čtyřstránkový rozhovor redaktora Víta Chalupy s americkým milionářem českého původu Romanem Slavičínským, který žije již delší dobu v USA, nyní konkrétně na Havajských ostrovech, a jméno si pro účely angličtiny zkrátil na Slava Slavik.

Kurz rychločtení a technik duševní práce, dnes bychom řekli komplexní kurz soft skills a rozvoje osobnosti, Romana vybavil potřebnými znalostmi a schopnostmi už na začátku devadesátých let. Zúčastnil se letního týdne dvakrát; podrobněji se o tom zmiňuje v knize Davida Grubera Inteligentní čtení… a to na stranách 6-9.

Pokud tento trojdílný komplet Inteligentní čtení… ještě nemáte a nestudujete, tak zde níže najdete docela slušnou zmínku Romana Slavičínského o tom, co nastartovalo jeho kariéru a umožnilo mu splnit si svůj životní sen.

Čtěte pozorně – každý snaživý a vnímavý mladý člověk může Romana Slavičínského napodobit. A nezapomeňte, že toto know-how je k mání už přes třicet let, dnes ještě více vybroušené, jedině u Davida Grubera.

 

Citujeme z časopisu Interview:

„Před posledním ročníkem vysoké školy jsem se zúčastnil kurzu rychločtení a technik duševní práce s Davidem Gruberem. Na začátku nás požádal o představu, kde se vidíme za deset až patnáct let. … a tak jsem dal volný průchod kreativitě a začal popisovat, jak ležím v houpací síti na pláži na Havaji, čtu ranní zprávy a z vydlabaného kokosu srkám exotický drink. Havaj jsem tehdy představil jako svou cílovou stanici. Tahle epizoda se mi později mnohokrát vybavila a nakonec přerostla v životní sen.“