Prodám auto – a tímto vám jej nabízím ke koupi

Škoda Octavia II,  1.9 TDI PD, rok výroby 2005, chiptuning na 98 kW, sice najeto 380 000 km, ale celou dobu servisem hýčkané, mnohými pokládané za „nezničitelný typ“. Auto má výborný poměr cena/užitek.

Auto s příběhem.

Důvod – koupil jsem si nové auto – a tuto octavii tedy prodávám.

smart
smart
smart

Podrobnosti:

Toto auto jsem koupil v přes autobazar v roce 2008, tehdy za 360 000 Kč. Jezdil jsem s ním na kurzy za svými žáky po celé republice. Většinou velmi dlouhé trasy nad 300 km, což naftovému motoru velmi svědčí. Obsazenost auta – většinou jedna osoba-řidič plus nějaké pomůcky a pár knížek v kufru auta. Celkové opotřebování tedy tipuji na mnohem nižší než je u srovnatelných aut se srovnatelným nájezdem obvyklé.

Sám si ponechávám ve svém autoparku mj. i octavii I, také 1.9 TDI, z roku 1997 s ještě vyšším nájezdem. Manželka by jej za nic neměnila J. A jestli je i tato starší octavia stále výborně sloužící, tím spíše to platí o této novější, kterou chci prodat.

Nepatrné „mouchy“ na prodávaném autě (například drobné oděrky a nerovnosti karosérie) asi nestojí za podrobnější zmínku – vážnému zájemci je popíšu do detailu. Jinak ale platí, že jsem celou tu dobu 2008 – 2022 potřeboval auto naprosto spolehlivé, protože mne živilo a nesmělo mít nikdy poruchu.

Auto je servisně hýčkané, všechny prohlídky a požadované výměny jsou zaznamenány v servisní knížce.

Technickou prohlídku má auto platnou do 31. 8. 2023.

Zejména jsem si celou dobu hlídal sebemenší příznaky koroze –a zavčasu místo ošetřil.

Auto má chiptuning ze 77 na 98 kW. V zahraničí jsem jednou zkoušel maximální rychlost (bezvětří, rovina), ale při rychlosti 230 km/h jsem toho nechal, i když by ještě zrychlovat šlo.

Při mém obvyklém způsobu jízdy mám spotřebu v průměru i něco pod 5 l nafty na 100 km.