Nezávislá svědectví do Angličtiny No Problem – od čtyř osobností (z nich dvě mají titul Podnikatel roku)

Obsah svědectví i jména svědčících uvedených níže hovoří za vše. V samotném kompletu Angličtina No Problem je máte i s fotografiemi.

Uvádíme je i jako memento pro zákaznickou veřejnost, aby nesedla na lep různým plagiátorům, kteří nesahají Davidu Gruberovi ani po kotníky v žádném z rozhodujících směrů (tradice, renomé, vzdělání, autorství), ale chtěli by svými rádoby převratnými a zázračnými pomůckami parazitovat na popularitě jeho metod a pomůcek na zvládnutí angličtiny.

Má profese byla dlouho angličtině velmi vzdálená. Nicméně brzy po roce 1990 se mi stala natolik potřebnou, že jsem každoročně navštěvovala kurzy angličtiny. Stále jsem se však cítila na úrovni začátečníka. Především jsem nebyla schopna spontánní reakce. Nyní  plynule nejen anglicky komunikuji, ale i prezentuji své příspěvky na konferencích, stejně tak i učím svůj obor na vysokých školách v zahraničí. Za tyto mé schopnosti bych touto cestou ráda poděkovala Davidovi, neboť absolvování jeho kurzu zlomilo mé věčné začátečnictví v angličtině.

RNDr. Jarmila Šlechtová

Znám svého beskydského krajana Davida Grubera už řadu let. Naše spolupráce byla vždy hladká – například již desetitisíce našich klientů ocenily jeho knížečku „Jak na studium jazyků v cizině“, kterou jsme mu ve Student Agency vydali. Přeji vše nejlepší jeho kompletu „Angličtina No Problem“, protože tím zároveň přeji maximální úspěch všem vám, kteří s ním budete pracovat.
Davida považuji - vzhledem k jeho zkušenostem, praxi, tradici, vzdělání, publikační činnosti a renomé v technikách duševní práce a v umění efektivně studovat (cokoliv, tedy i cizí jazyky) - v naší zemi za bezkonkurenčního. Bezkonkurenčního experta i učitele - už jen vzhledem k úspěchům jeho tisíců žáků a statisíců čtenářů knih.

Ing. Radim Jančura, majitel Student Agency, podnikatel roku 2005

První kurz Davida Grubera jsem měl možnost absolvovat jako začínající zaměstnanec státního podniku Brano Hradec nad Moravicí již na podzim 1986. David, proslavený v časopise Mladý svět a v televizi, tehdy přijel k nám do podniku školit čtyřdenní kurz racionálního čtení a dalších technik duševní práce. Byli jsme na kurz všichni zvědaví, protože nic takového či jenom vzdáleně podobného se tehdy neškolilo – a David byl jediným lektorem na volné noze (tedy soukromníkem) v celém tehdejším Československu. Zaujalo mne, že v kurzu už tehdy byl zahrnut nejen výcvik v rychlejším a zároveň hlubším čtení, ale i řada zajímavých novátorských metod z psychologie komunikace, důležité kapitoly o koncentraci a paměti a pasáže o něčem, co bychom dnes nejspíše nazvali time management.
David coby systémový inženýr měl ve své výuce velmi propracovaný systém; když jsem tuto jeho systematičnost mohl později v 90. letech porovnat se shlukem obdobných metod přivezených k nám ze zahraničí a nazývaných managerial soft skills, nevycházel David z toho souboje vůbec špatně. Tak jako mnohé jiné výrobky řady čistě českých firem jsou schopny vyrovnat se i předčit světovou špičku – jen si nesmíme předem bez porovnání sedat na zadek před něčím jen proto, že je to ze „Západu“.
K Davidovi coby svému učiteli jsem se vrátil o dvacet let později na kurzu „Jednání s komplikovanými osobnostmi“, pořádaném v Praze prestižní vzdělávací agenturou IIR. A opět jsem si to užil – báječná atmosféra, učebna nabitá lidmi, kteří nevnímají čas, kteří se celou dobu výborně aktivně baví – a při tom mimoděk vzdělávají neopakovatelným, nenapodobitelným způsobem.

Pavel Juříček, Ph.D., podnikatel roku 2006, předseda představenstva a CEO, Brano Group

Když bych měl jmenovat lidí, kteří mě doposud v životě nejvíce pozitivně ovlivnili, určitě bych na jednom z prvních míst zmínil Davida Grubera.
Gruberovy kurzy a knihy způsobily obrat v mém osobním rozvoji. Zlepšil jsem se v komunikačních i čtecích dovednostech, naučil se lépe hospodařit s časem a začal se orientovat v dalších technikách duševních práce - odborné disciplíně, kterou David Gruber založil.
Samostatnou kapitolou by bezesporu mohlo být studium angličtiny. Revoluci pro mě znamenal Gruberův bestseller Jak se efektivně učit cizí jazyk, předchůdce publikace, kterou právě držíte v rukou. Aplikoval jsem psychovzorec koncentrace - mnoha lety ověřený světový vynález z dílny Davida Grubera - a odvodil jsem si postup pro své studium. Úspěšně jsem postupně prošel několika učebnicemi a audiokurzy a především si vytvořil stále trvající návyk na pohodové každodenní zlepšování všech cizojazyčných dovedností - od poslechu po psaní. Angličtina mě opravdu začala bavit.
Bez jakékoli jazykové školy, pouhou školní výukou a samostudiem, jsem "předběhl" v angličtině mnohé spolužáky, kteří se učili anglicky o tři a více let delší dobu. Maturitu z ní jsem zvládl na výbornou, na vysoké škole jsem měl nejlepší testy ve skupině a zkoušku skládal v předtermínu za jedna. V přijímacím řízení o roční studium v USA jsem se umístil mezi prvními z mnoha desítek uchazečů. Už se tam těším - angličtiny se nebojím.
Jsem moc rád, že jsem se k technikám duševní práce dostal už na střední škole, neboť můžu dříve sklízet jejich plody. Prostě - funguje to.
Všem studentům (a nejen jim) tedy doporučuji totéž - začněte si osvojovat Gruberovo know-how co nejdříve! 

Ondřej Kubera, student ČVUT